czwartek, 18 sierpnia 2016

        Włosy i zniszczone końcówki #1

 

Warto pamiętać że włosy to "część naszego ciała" o które należy dbać i pielęgnować jak najlepiej umiemy. Oczywistą rzeczą jest to że nie każdy z nas wie jak to robić :) w internecie jest wiele na ten temat ale każda strona zaprzecza kolejnej. Chciałabym Wam przedstawić co ja robię by moje włosy byly w jak najlepszej kondycji :)

   1. Mycie włosów- każdy z nas wykonuje tą czynność w inny sposób. natomiast należy pamiętać o kilku ważnych krokach :


  • rozczesywanie włosów przed myciem- niby nic takiego ale jest to ważna czynność, włosy po umyciu lepiej będą się rozczesywały :)      
  • dobór szamponu-  w zależności od rodzaju włosów należy dobrać odpowiedni szampon. Najlepsze są szampony pokrzywowe.            
  •  odżywka- po umyciu włosów szamponem należy osuszyć włosy z nadmiaru wody i nałożyć odżywkę, zostawić na włosach około 5minut i spłukać :)
   Należy pamiętać, że po umyciu włosów należy najpierw je wysuszyć a następnie rozczesać.


Pocieranie mokrych włosów ręcznikiem sprawia iż nasze włosy ulegają połamaniu i zniszczeniu.


 


Aby nasze końcówki były prawidłowo nawilżone, należy używać olejków np.: arganowych.
 Pamiętajmy również o podcinaniu końcówek, sprawi to że nasze włosy będą zdrowsze i lepiej będą wyglądały. Warto stracić kilka centymetrów włosów, one odrosną ! :)


Jak Wy dbacie o swoje włosy?  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz