Włosy i zniszczone końcówki #1
Warto pamiętać że włosy to "część naszego ciała" o które należy dbać i pielęgnować jak najlepiej umiemy. Oczywistą rzeczą jest to że nie każdy z nas wie jak to robić :) w internecie jest wiele na ten temat ale każda strona zaprzecza kolejnej. Chciałabym Wam przedstawić co ja robię by moje włosy byly w jak najlepszej kondycji :)
- rozczesywanie włosów przed myciem- niby nic takiego ale jest to ważna czynność, włosy po umyciu lepiej będą się rozczesywały :)
- dobór szamponu- w zależności od rodzaju włosów należy dobrać odpowiedni szampon. Najlepsze są szampony pokrzywowe.
- odżywka- po umyciu włosów szamponem należy osuszyć włosy z nadmiaru wody i nałożyć odżywkę, zostawić na włosach około 5minut i spłukać :)
Pocieranie mokrych włosów ręcznikiem sprawia iż nasze włosy ulegają połamaniu i zniszczeniu.
Aby nasze końcówki były prawidłowo nawilżone, należy używać olejków np.: arganowych.
Pamiętajmy również o podcinaniu końcówek, sprawi to że nasze włosy będą zdrowsze i lepiej będą wyglądały. Warto stracić kilka centymetrów włosów, one odrosną ! :)
Jak Wy dbacie o swoje włosy?



Brak komentarzy:
Prześlij komentarz